5 tipů, jak si udržet znalost angličtiny

Každý, kdo se někdy učil anglicky a pak jazyk dlouhou dobu nepoužíval, jistě už někdy zažil pocit, kdy ve své mysli nemůže najít slovíčko či frázi, kterou zrovna hledá. Nezoufejte, máme pro Vás pět skvělých tipů, jak si nejlépe udržet znalost angličtiny. Tyto tipy pro Vás sepsali přímo naši lektoři, kteří mají bohaté zkušenosti s výukou jazyků.

Studium angličtiny vyžaduje především pevnou vůli, odhodlání, trpělivost a neustálé opakování. Níže si můžete přečíst tipy, jak schopnost komunikovat anglicky neztratit.

  1. Mluvit a mluvit – „Oprašovat“ angličtinu je nutností. Stačí se i jen pár minut denně věnovat konverzaci cizího jazyka. Máte-li ve svém okolí rodilého mluvčího, máte vyhráno. Nesmutněte ale, pokud kolem sebe nikoho takového nemáte. Můžete totiž využít lekce angličtiny po telefonu v naší jazykové škole!
  2. Filmy, seriály, videa, hudba – Angličtinu si udržíte v paměti i sledováním seriálů, filmů a dalších pořadů. Můžete začít s českými titulky a postupem času se dopracovat ke sledování pořadů jen v angličtině. Lze využít i kanálu YouTube, kde můžete sledovat nespočet anglických videí i lekcí angličtiny. Nejen sledováním, ale i samotným poslechem hudby se učíte. Když například slyšíte oblíbenou písničku a neznáte její překlad, neváhejte a procvičte si angličtinu vyhledáním si slov této písně a jejich překladu na internetu!
  3. Četba – Máte rádi knihy či rádi brouzdáte po internetu? Ať už se rozhodnete koupit si knížku v angličtině, odebírat časopis nebo si číst články na internetu, pak čtení textu v jazyce, který chcete procvičovat, je vždy velikým přínosem. Dnes již máte k dispozici knihy dle Vaší jazykové úrovně nebo s tzv. zrcadlovým textem, kde na jedné straně je text v češtině a na druhé v angličtině. Ideálním způsobem četby je najít si téma, které Vás zajímá, přečíst si pár článků, vypsat si z nich slovíčka, která neznáte, a ty si pak přeložit. Po nějakém čase se k článkům můžete vrátit a přečíst ji je znovu. Zjistíte, že přelouskat tento článek nyní bude mnohem jednodušší, než když jste jej četli poprvé.  
  4. Pobyt v zahraničí – Nejlépe se cizí jazyk naučíte a procvičíte jej výjezdem do zahraničí, tedy do země, ve které se mluví právě tím jazykem, který se učíte. Ať už studujete a využijete výměnného zahraničního pobytu v rámci školy nebo se rozhodnete vyrazit na cesty na vlastní pěst. Na věku nezáleží. Nejvhodnější je však vyjet pouze sám, čímž člověk nejvíce získá a nejvíce se také naučí. Být sám v zemi, kde nikoho neznáte a kde nikdo nemluví Vaším rodným jazykem, je zkouška života, která Vás nejvíce obohatí.
  5. Stanovte si jasný cíl – Nejdůležitější je vytyčit si jasné a reálné cíle. Ujasnit si hlavní důvody, proč se chcete angličtinu učit a opakovat ji. Pokaždé, když se budete angličtině věnovat, si tyto důvody vybavte a učení Vám půjde snadněji a rychleji. Díky tomu se posunete dál a učení Vás bude bavit. A to je přeci ten hlavní důvod!

 

Pokud Vás zaujal náš tip na procvičování angličtiny prostřednictvím telefonu, neváhejte kontaktovat naši referentku jazykových kurzů! Můžete absolvovat pěti, deseti či patnáctiminutové lekce formou konverzace či Callanovy metody – stylu výuky se meze nekladou!

Kontaktovat nás můžete na čísle 774 118 911 či nám napsat na e-mail info@anglictinapotelefonu.cz