Lektoři

Naši lektoři, ač se můžou zdát každý jinak zaměřený, mají něco společného - jsou precizní, trpěliví, empatičtí a hlavně špičkoví odborníci ve svém oboru. Angličtina pro začátečníky i pokročilé, obchodní angličtina, angličtina pro IT, nepřeberné množství konverzačních témat, Callanova metoda (neboli Direct method for English či „Anglicky 4x rychleji“) angličtina hrou pro nejmladší - to všechno a mnohem více vám nabízí jazyková škola TOPLINGVA, sídlící v centru Ostravy. Zkuste 3 desetiminutové ukázkové lekce s jedním z naších profesionálních lektorů, které jsou úplně zdarma! Popovídat si anglicky po telefonu, vyzkoušet různé metody, seznámit se s originálním systémem výuky - a zadarmo? Kontaktuje nás ještě dnes! 

MARTINA

Je Vaším celoživotním snem naučit se plynule anglicky, ale bojíte se, že Vás výuka nebude bavit? Jste věční začátečníci, kteří již prošli mnoha kurzy, jenže jste pokaždé zjistili, že Vás počáteční nadšení rychle opouští? Vzdali jste veškeré naděje na to, že výuka může být efektivní a zábavná zároveň? Nezoufejte, naše lektorka Marťa Vás anglicky naučí jedna dvě!
Tato aktivní a trpělivá lektorka rovněž v minulosti navštěvovala jazykovou školu, kde úspěšně složila zkoušky na certifikát Cambridge English, a tudíž se dokáže perfektně vcítit do situace studenta; díky této zkušenosti získala Martina skutečnou empatii, která společně s jejími rozsáhlými znalostmi anglického jazyka tvoří tu nejvhodnější kombinaci pro výuku jazyků. Není nad čím váhat – pokud se chcete naučit opravdu dobře anglicky, obohatit svou slovní zásobu o pár užitečných slangových výrazů, a ještě si užít lekce angličtiny po telefonu ve skutečně přátelském a uvolněném duchu, obraťte se na naši Martinu.

DANIEL

Připadáte si v anglickém jazyce natolik pokročilí, že byste rádi zkusili výuku s rodilým mluvčím, ale zároveň se bojíte, že budete marně hledat česká slovíčka? Potřebujete mladého a skutečně dynamického vyučujícího, se kterým se nikdy nebudete nudit? Je Vaším celoživotním snem navštívit kouzelný Emerald Isle, tedy Irsko, a ocenili byste zkušeného průvodce? A co takhle vyzkoušet lekce s naším bilingvním lektorem Danielem, který Vás nejen naučí anglicky s autentickým irským přízvukem, ale navíc Vám v případě nouze komplikované termíny přeloží do češtiny?
Náš lektor Dan je sice původem Čech, mnoho let však strávil v hlavním městě země leprikónů a piva Guinness, v Dublinu. S angličtinou má ovšem bohaté zkušenosti nejen z Irska, ale také z četných zahraničních pobytů, namátkou třeba v Litvě či Turecku. Aby těch zajímavostí nebylo málo, Dan studuje Kriminalistiku a forenzní disciplínu, což z něj činí nanejvýš zajímavého partnera pro konverzaci. Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte angličtinu po telefonu s Danem ještě dnes!

ZUZANA

 

Milujete angličtinu a vše, co se týká Anglie? Rádi se díváte na filmy a seriály natočené ve Velké Británii a sníte, že se tam taky podíváte? Máte ale strach, že se nedomluvíte, jelikož nemáte zažité základní fráze a lámete si hlavu, s kým si je procvičit? Díky naší Zuzce vbrzku uvidíte, že vaše vysněná dovolená nemusí být jen sen!

Naše precizní a profesionální lektorka Zuzka v sobě snoubí dvě dokonalé vlastnosti pro výuku jazyka – jednak je rozená učitelka, což je jejím celoživotním snem, a zároveň ve Vás vyvolá pocit, že si vlastně povídáte s kamarádkou; žádné bariéry s ní ani nepocítíte. Nejenže vlastní certifikát Cambridge English, svou znalost jazyka prohloubila také při mnoha návštěvách Anglie, kde žije její rodina. Aby toho nebylo málo, strávila Zuzka semestr intenzivním studiem španělštiny na univerzitě přímo ve Španělsku. Hledáte člověka, který Vás rozmluví a současně díky svým zkušenostem příjemně obohatí? Právě jste ho našli!

 

JAMES

Rádi byste vyzkoušeli výuku s rodilým mluvčím, nicméně se bojíte, že to bude jen „chit-chat“ o ničem a pořádně se nic nenaučíte? Lákají Vás lekce s někým, kdo v cizině dlouhodobě pobýval a má co říct, ovšem bojíte se jazykové bariéry? A co kdybychom Vám nabídli lektora, který dětství prožil v Kanadě, studuje pedagogiku, a navíc umí i česky?
Náš lektor James, původem z Toronta, je tím pravým vyučujícím pro všechny z Vás, kdož mají zájem si nejen popovídat, ale hlavně si z lekcí něco odnést. Můžeme Vám zaručit, že sice opraví každou chybičku, kterou mezi řečí uděláte, a navíc Vám příjemně obohatí slovní zásobu, ale stále si budete připadat jako při přátelské konverzaci s milým a zábavným společníkem. Vydejte se do země javorových listů a lakrosu s Jamesem a uvidíte, že kanadský přízvuk pochytíte jako nic!

HANA

Dáváte přednost konverzacím či poctivému učení z učebnice? Nebo by se Vám líbila kombinace obojího? Nemáte prostor dojíždět do kurzu, ale každý den byste si těch 10 minut našli? Bojují Vaše děti s angličtinou ve škole a Vy přemýšlíte, na koho se obrátit? A co takhle zkusit angličtinu po telefonu s naší lektorkou Hankou?
Naše mladá a usměvavá lektorka Hanka vlastní oficiální certifikát Cambridge English a na vlastní kůži zažila pobyty v zahraničí; máte-li tím pádem chuť si popovídat s někým, kdo miluje cestování a angličtinu skutečně ovládá, je to pro Vás ta správná volba. Tato lektorka, jejímž celoživotním snem je stát se pedagogem, bude skvělým „parťákem“ pro Vás i Vaše děti, jimž může pomoci s domácími úkoly či je naučit plno nových užitečných slovíček.

PAVLA

Nebaví Vás zdlouhavé vyplňování cvičení v učebnicích a raději byste si s někým anglicky popovídali? Bojíte se, že jste všechno z angličtiny zapomněli a chcete si svou znalost osvěžit? Nemáte čas na výuku odpoledne, ale líbila by se Vám desetiminutovka konverzace před odchodem do práce, případně cestou autem? Neváhejte se obrátit na lektorku Pavlu.
Vždy dobře naladěná a komunikativní Pavla má s angličtinou mnoho zkušeností – nejenže dlouhodobě pobývala a pracovala ve Velké Británii, ale také tam získala mezinárodní certifikát CAE, čímž se zařadila mezi skutečné lingvistické profesionály. Není jí cizí žádné téma konverzace a každému studentovi se ráda v jeho požadavcích přizpůsobí.

HANA

Stydíte se komunikovat anglicky a potřebujete někoho, kdo by Vás „rozmluvil“? Nemůžete se zbavit strachu z anglického předčíslí u příchozích hovorů? Stalo se Vám někdy, že jste se při rozhovoru s anglicky mluvící osobou zasekli a nevěděli, jak dál?
Naše lektorka Hanka Vás zbaví všech obav – snadno, rychle a efektivně! Tato zkušená a energická lektorka vystudovala magisterský obor Anglický jazyk a literatura na Ostravské univerzitě a již během svých studií si uvědomila, že povolání spojené s angličtinou pro ni v budoucnu bude to pravé. Po mnoha často až kuriózních pracovních zkušenostech ze zahraničí (výuka angličtiny a češtiny v italské školce, venčení psů ve velšské vesničce, obsluha v pojízdné pizzerii v Anglii) dospěla k závěru, že učení bude ta nejlepší volba. Její práce je i jejím největším koníčkem a je přesvědčená, že anglicky se může naučit každý – jen mít tu správnou motivaci.

PETRA

Chcete se naučit anglicky, ale bojíte se, že to nedotáhnete do konce? Mnohokrát jste se rozhodli, že se svou znalostí konečně něco uděláte, nicméně nejste schopní otevřít učebnici víckrát než jednou za měsíc? Potřebujete, aby Vás někdo neustále motivoval? Naše lektorka Petra je tady přímo pro Vás!
Tato svědomitá a pečlivá lektorka získala mnoho životních zkušeností v zahraničí – dlouhodobě pobývala v Anglii a Německu, a tudíž ví, jaké to je v praxi používat jiný jazyk než ten rodný. Díky tomu má skutečné pochopení pro všechny studenty bez rozdílu, především pro začátečníky, jimž svým energickým přístupem pomáhá překonat počáteční ostych. Hovořit plynule a bez chyb – to se naučíte s naší Petrou.

VOJTĚCH

Milujete britskou angličtinu a rádi byste si popovídali s někým, kdo ji skutečně ovládá? Chcete se při své výuce přenést do samotného srdce Anglie? Láká Vás představa, že konverzujete s opravdickým gentlemanem u šálku silného černého čaje s mlékem? Vše je možné, a Vy kvůli tomu nemusíte kupovat drahé letenky! Stačí se obrátit na našeho lektora Vojtěcha.
Vojta nejenže mnoho let v Anglii žil, rovněž tam vystudoval filosofii a religionistiku, a navíc ještě absolvoval studium psychologického poradenství, což z něj činí neobyčejně citlivého a empatického lektora, jemuž není žádné téma hovoru cizí. Chcete se pobavit o cestování či krásách Velké Británie, polemizovat o tezích filosofů či se snad pustit do objevování netušených slovních hříček, které jsou britské nátuře tolik vlastní? Všechno to a ještě mnohem více půjde s Vojtou jako nic!

MARTINA

 

Už se radši nehlásíte do kurzů angličtiny, protože na Vás lektor nikdy neměl dostatek trpělivosti? Připadáte si zoufale pomalí a „zasekaní,“ potřebovali byste individuální přístup, ale nad prezenční výukou ve skupinkách jste zlomili hůl, takže se pokoušíte učit doma a moc Vám to nejde? A co kdybychom Vám řekli, že Vaše situace vůbec není beznadějná a máme pro Vás ideální řešení?

Naše milá a ochotná lektorka Martina má v záloze nejen certifikát Cambridge English, ale hlavně spoustu trpělivosti a chuti do učení, a je jako stvořená pro ty z Vás, kteří se bojí, že lekce konverzací po telefonu budou mít podobu „small talk,“ tedy obecného rozhovoru o ničem, a nepřinesou tedy kýžené ovoce. Marťa dá angličtině po telefonu potřebný koncept – vymyslí originální téma, přidá pár fíglů na zapamatování slovíček, pomůže Vám s gramatikou a hovor uteče, ani nebudete vědět jak! Konec neefektivní výuky – Martina je tady pro Vás!

 

EVA

 

Hledáte profesionální a trpělivou lektorku angličtiny? Jste nespokojeni se školní výukou Vašich dětí a myslíte si, že by pro své vzdělání mohly dělat víc? Rádi byste si anglicky popovídali s člověkem, který má přehled o historii i aktuálním dění v anglicky mluvících zemích? Lektorka Eva by mohla být trefou do černého.
Sympatická a příjemná lektorka Eva procestovala kus Velké Británie a složila zkoušku na mezinárodní certifikát Cambridge English, tudíž získala potřebné zkušenosti i znalosti pro komplexní výuku angličtiny. Je si dobře vědoma obtížnosti studia jazyků a přesně ví, na co se zaměřit, aby si student z lekce odnesl co možná nejvíce. Eva je velmi důsledná a trpělivá a uvidíte, že Vám lekce s ní uteče, ani nebudete vědět jak. Vynikající výsledky má také v učení dětí, které se na další výuku s ní vždycky těší.

 

MARTINA

Chystáte se na pohovor v angličtině a jste nervózní už týdny předem? Budíte se v noci strachem, že ze sebe nevymáčknete ani slovo? Potřebovali byste si procvičit základní fráze v obchodní angličtině, ale nemáte čas kvůli tomu docházet do kurzů? Bojíte se, že standardní hodinovou výuku ať už osobně, či přes Skype, prostě nezvládnete? A co kdybychom Vám nabídli optimální řešení? Právě pro Vás je tady totiž naše Martina.
Lektorka Martina je ideálním typem učitelky, který v sobě snoubí přirozenou laskavost a pochopení s profesionalitou a autoritou. Hned při první lekci Vám bude jasné, že máte co do činění se skutečnou osobností, ovšem výuky s ní se určitě nebudete bát, ba naopak Vás svou suverenitou a pedagogickými schopnostmi namotivuje pokračovat dál a nebát se angličtinu používat jak v soukromém, tak pracovním životě. Můžete nám věřit, pár lekcí s Martinou a získáte svou práci snů! A kdoví? Třeba si angličtinu i doopravdy zamilujete.

DENISA

Chcete se naučit anglicky a hledáte veselou lektorku, která Vás bude umět motivovat? 

Přesně taková je naše lektorka angličtiny Denisa, která se angličtině věnuje intenzivně již od studia na víceletém gymnáziu v Ostravě. Inspirací při nalezení záliby a chuti studovat tento jazyk jí byla právě její učitelka angličtiny. Denisa by se v budoucnu ráda věnovala učitelství anglického a španělského jazyka v kombinaci se základy společenských věd. Své schopnosti Denisa rozvíjí při studiu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Studenty při výuce po telefonu nejvíce motivuje svým trpělivým a milým přístupem. A pokud hledáte společné téma, tak kromě výuky jazyků je její vášní také například cestování a vaření!

 

 

NINA

Přejete si lekce angličtiny s pravým lingvistou? V tom případě je zde naše energická lektorka Nina přesně pro Vás!

Lektorka Nina se angličtině věnuje již od raného dětství. Její rodina navíc ovládá nejen anglický jazyk, nýbrž i bulharštinu. Již na ZŠ se Nina začala vzdělávat také německy a nyní se věnuje i španělštině a čínštině při studiu na vysoké škole Báňské. Své schopnosti rozvíjí i při výuce obchodní angličtiny, sama spolupracovala na tvrbě přednášek tohoto oboru pro Slezskou univerzitu v Karviné. Nina pravidelně konverzuje s přáteli z Erasmu, čili je pro ni anglická konverzace každodenní náplní života. Ráda sleduje filmy a aktivně tráví svůj volný čas. 

 

ANNA

Hledáte někoho, kdo dokáže v každé situaci najít společné téma a zapálit Váš zájem o studium anglického či španělského jazyka? Naše usměvavá lektorka Anna Vás rozhodně nezklame!

Sama se učila anglicky převážně poslechem, nikdy se nespoléhala pouze na učebnice, načež své schopnosti prohloubila studiem na jazykovém gymnáziu v Ostravě. Během studia úspěšně složila jazyková certifikát FCE, na který připravovala také Španěly při svém pobytu na Erasmu ve Španělském městě Valladolid. Při četných návštěvách Anglie získala zkušenosti v konverzaci s rodilými mluvčími a i Vás naučí, jak se před nikým nebát mluvit anglicky či španělsky!

 

LAURA

Toužíte po trpělivé a milé lektorce, která ve Vás probudí zájem o anglický či španělský jazyk? Naše milá lektorka Laura je zde pro Vás!

Laura již od dětství propadla anglickému jazyku, rovněž jako zájmu o cizí kultury. Při studiu na bilingvním gymnáziu na Slovensku docílila úrovně anglického jazyka odpovídající C1 a následně se vydala k zdokonalení jazyka španělského, který momentálně studuje na Ostravské univerzitě. Má četné zkušenosti s výukou obou jazyků a používá je na každodenní bázi. Své lekce šije na míru každému studentovi a užívá přitom příkladů z každodenního života. Na lekcích s Laurou se nudit rozhodně nebudete!

 

NATÁLIE

Pokud si chcete zažít libozvučný britský přízvuk, tak s Natálií rozhodně nešlápnete vedle!

Sympatická lektorka Natálie pochytila svůj přízvuk společně s vytříbenou angličtinou při výměnném pobytu v anglickém městě Bath. Momentálně k dalšímu zdokonalení studuje tlumočení a anglický překlad společně se Španělskou filologií na Palackého univerzitě v Olomouci. Natálie Vás bude motivovat jak ke studiu angličtiny, tak k poznávání cizích kultur!