Užitečné anglické fráze při prezentaci v angličtině

Při prezentování v angličtině je důležité volit správné fráze a slovní spojení, abyste se ujistili, že budete efektivně a přesvědčivě komunikovat s Vaším publikem. V tomto článku si můžete přečíst několik užitečných anglických frází, které můžete použít při prezentaci v anglickém jazyce.

  1. „Let me start by introducing myself.“ – Začněte prezentaci představením sebe sama, aby Vašemu publiku bylo jasné, kdo pro ně bude prezentovat. Zároveň si vytvoříte s publikem osobnější a bližší vztah.
  2. „The purpose/aim of this presentation is to…“ – Vždy je důležité vysvětlit hlavní cíle Vaší prezentace. Vaše publikum tak bude již od začátku vědět, co od prezentace může očekávat.
  3. „Moving on to the next point…“ – Vaše prezentace by měla být ucelená a přehledná. Využíváním frází signalizujících přesun k dalšímu bodu můžete ucelenosti a přehlednosti napomoci.
  4. „I´d like to draw your attention to…“ – Je pochopitelné, že aby prezentace byla konzistentní, může obsahovat více bodů s různými úrovněmi důležitosti. Chcete-li tedy upoutat pozornost publika na jeden konkrétní bod, může Vám s tím pomoci zmíněná fráze.
  5. „If I could just clarify…“ – Máte-li pocit, že Vašemu publiku by mohlo být něco nejasné, neváhejte využívat fráze, které Vám pomůžou dát publiku najevo, že chcete něco objasnit.
  6. „To summarize…“ – Na konci každé úspěšné prezentace dochází ke shrnutí hlavních bodů.
  7. „Are there any questions?“ – Neváhejte se na konci své prezentace ujistit, že publiku bylo vše jasné a zda mají jakékoliv dotazy.
  8. „Thank you for your attention!“ – Poděkovat svému publiku za pozornost je samozřejmostí.
  9. „I´d be happy to answer any further questions.“ – Máte-li po prezentaci ještě nějaký čas navíc, nabídněte svému publiku prostor k další diskuzi.

Používání těchto frází Vám může pomoci vylepšit Vaši prezentaci a učinit ji více plynulou a srozumitelnou. Kromě samotných frází je samozřejmě důležité být při prezentování sebevědomý a jasně vysvětlit své myšlenky. Anglické fráze, které budou publikum provázet po celou dobu prezentace, pro Vás mohou být třešničkou na dortu.

Máte zájem vylepšit si své prezentační schopnosti? Kontaktujte nás!

Pokud byste si svou komunikaci v angličtině rádi vylepšili pod vedením našich zkušených lektorů, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku kurzů angličtiny po telefonu! Můžete si rovnou domluvit ukázkovou lekci zdarma, na které s lektorem můžete probrat, jak by Vaše lekce angličtiny po telefonu mohly vypadat. Napište nám na e-mail info@anglictinapotelefonu.cz na +420 774 118 911.