Pozdravy a představování v britské angličtině

Různé formy pozdravů a představování sebe sama v angličtině využijete nejen při angličtině po telefonu. Tento krátký článek se bude věnovat pozdravům a představování v britské angličtině.

Role vhodných pozdravů a představovacích frází v angličtině

Jak vybrat ten nejvhodnější pozdrav či představení? Vždy bude záviset na situaci, ve které se nacházíte, a na vztahu, který máte s osobou, se kterou komunikujete. Na společenských akcích, kde hosty neznáte příliš dobře, je vhodné se představit svými křestními jmény a podat si ruku s osobou, která se Vám představí. Při setkání s blízkými přáteli obvykle nutnost formality mizí, účastníci konverzace se často místo podání ruky pozdraví objetím.

Britové obecně nekladou při prvním setkání s někým novým příliš mnoho otázek, mohlo by to být vnímáno jako zvědavost. Samozřejmě ale pár otázek položit můžete, například zda vždy žili v Británii, jaká je jejich práce atd.

Naučení se britských pozdravů znamená, že pro Vás bude snadnější integrovat se do britské kultury. Budete se cítit sebevědoměji a Váš sociální okruh v Británii bude jednodušší rozšířit.

Různé typy pozdravů a představování

Při setkání nejen s novými lidmi je běžné začít pozdravem. Nejobvyklejším pozdravem v Británii je „Hello, how are you?“ (Ahoj, jak se máš?) nebo zkrátka jen „Hello“ (Ahoj). Potřebujete-li být formálnější, můžete použít „Good morning“ (dobré ráno), „Good afternoon“ (dobré odpoledne) nebo „Good evening“ (dobrý večer).

Při seznamování a představování vždy uvedeme své křestní jméno, některé situace samozřejmě mohou vyžadovat také příjmení. Pokud se někdo představuje Vám, nebo pokud Vy někoho oslovujete, fráze typu „Nice to meet you!“ (rád tě poznávám) nebo „Pleased to meet you!“ (je mi potěšením) jsou vítány. Pokud jste na pracovní schůzce nebo jiné formální události, můžete použít titul, jako je „Mr.“ (pane) nebo „Ms.“ (paní). Například „Hello, my name is John!“ (Ahoj, jmenuji se John) nebo „Good morning, I´m Dr. Jane Doe. I´m pleased to meet you, Mr. Black!“ (Dobré ráno, jsem doktorka Jane Doe. Je mi potěšením Vás poznat, pane Blacku)

Jak se naučit pozdravy v britské angličtině?

Anglické pozdravy se můžete naučit společným procvičováním se svými spolužáky či kamarády nebo rovnou tím, že si najdete britské přátele! Kromě toho si můžete běžné britské pozdravy zapamatovat sledováním anglických filmů nebo televizních pořadů. Další možností je samozřejmě YouTube, které je v dnešní době pomocníkem téměř při každé situaci. Začněte tím, že si vyhledáte několik populárních pozdravů. Procvičujte je stále dokola a sledujte videa s podobným zaměřením. Následně si pozdravy a představování nezapomeňte trénovat v praxi.

Naučili byste se rádi anglické pozdravy s pomocí lektora angličtiny? Kontaktujte nás!

Pokud Vás dnešní článek zaujal a rádi byste se naučili nejen britské pozdravy s pomocí lektora angličtiny, kontaktujte nás! Naši lektoři jsou připraveni připravit Vám lekci angličtiny na míru a flexibilita angličtiny po telefonu je pro tento cíl velké plus! Kontaktuje naši koordinátorku jazykových kurzů na e-mailu info@anglictinapotelefonu.cz nebo na telefonním čísle +420 774 118 911.